Organismus sám - a především u osob nad 60 let - si nedokáže v dostatečné míře obnovit bakterie, které jsou tělu prospěšné, a střevní sliznice zůstává ve zvýšené míře obsazena škodlivými bakteriemi se všemi zdravotními důsledky. Moje zkušenosti s podáváním přípravku Seniors Dophilus v uvedených indikacích vykazuje vysokou úspěšnost.
V našem zařízení převládají pacienti staršího věku. Je často přítomna polymorbidita a již chronicky přehospitalizačně insuficientní výživa. V tomto terénu se nadprůměrně vyskytují infekční onemocnění horních i dolních dýchacích cest a uroinfekce. Při snížené obranyschopnosti organismu jsou pak často nasazována antibiotika, která ale decimují dále již tak oslabenou prospěšnou střevní mikroflóru, která zodpovídá ze 70% za imunitní reakce organismu. Často jsou doprovodné trávicí obtíže - nadýmání, zácpa, průjem.
Ze svých praktických zkušeností mohu potvrdit, že několikaměsíční podávání Seniors Dophilus, které obsahuje zvýšené množství - 4 miliardy živých bakterií mléčného kvašení - u těchto pacientů zlepšuje celkový zdravotní stav a redukuje náchylnost k infekcím.
Při zažívacích obtížích se efekt dostavuje dříve - v průměru cca za 2-3 týdny. Podstatně se zmírňují, někdy zcela ustoupí potíže s vyprazdňováním - zácpa, průjem, celkový dyskomfort a zlepší se chuť k jídlu. Výborný efekt jsem zaznamenala u „paradoxního průjmu". Pacientka přípravek Seniors Dophilus užívá od té doby již dlouhodobě a trávicí obtíže nemá, pravidelnost stolice se upravila.
U osob vyššího věku jsou trávicí obtíže často spojeny s psychickou labilitou, lakrimositou, při celkové dysbalanci organismu. Při pravidelném podávání tohoto přípravku někdy úprava psychické lability i předchází úpravě zažívání a rozhodně registruji zlepšení celkové kondice.
Při nasazení antibiotické léčby je výhodné nasazení současně i Seniors Dophilus, i když ideální je cca 2-3 dny předem. Toto je však v běžné praxi obtížně realizovatelné. U pacientů, kteří souběžně užívají antibiotikum a tento preparát, se vůbec nebo podstatně méně vyskytuje nesnášenlivost antibiotika, prakticky neregistruji potíže s trávením nebo se stolicí.
Po několikaměsíčních zkušenostech z běžné terénní praxe s přípravkem Seniors Dophilus jej mohu velmi pozitivně ohodnotit a vřele doporučit:
Organismus sám - a především u osob nad 60 let - si nedokáže v dostatečné míře obnovit bakterie, které jsou tělu prospěšné, a střevní sliznice zůstává ve zvýšené míře obsazena škodlivými bakteriemi se všemi zdravotními důsledky výše uvedenými. Moje zkušenosti s podáváním přípravku Seniors Dophilus v uvedených indikacích vykazuje vysokou úspěšnost. Důležité je však dlouhodobější - několikaměsíční - podávání. Většina pacientů ale sama pociťuje efekt léčby a samostatně již v užívání pokračuje trvale. Tím vlastně také se mnou potvrzují efektivnost tohoto přípravku.
Klostridiová enterotoxikosa je nepříjemné, někdy závažné a dlouhodobé onemocnění trávicího traktu psů a méně často koček. Způsobuje ho bakterie Clostridium perfringens, která je sice součástí normální mikrobiální flóry, ale, pokud dojde k jejímu přemnožení nebo pozření většího množství s kontaminovanou potravou, vede k zánětu střevní sliznice tlustého, případně dolní části tenkého střeva. Onemocnění probíhá buď akutně ve formě průjmu se zvracením, nechutenstvím a bolestmi břicha, nebo může přejít v chronickou formu s opakovanými menšími průjmy po třech až šesti týdny se opakujícími. Vzhledem k převaze postižení tlustého střeva se průjmy projevují jako menší „stoličky" s hlenem a krví, častým bolestivým vyprazdňováním, s velkým diskomfortem pro zvíře. Klostridia se nelze nikdy úplně zbavit i při opakovaném podání antibiotik nebo metronidazolu, protože střevo je jeho vlastním domovem. Chronická forma onemocnění může trvat i roky. Nutnou dlouhodobou zbraní jsou probiotika.
Kolie Sunny a její majitelka se potýkají s tímto problémem již přes tři roky. Okolností, které napomohly jeho rozvoji, bylo více. Sklon k požírání nestravitelných věcí a odpadků, opakované stresové situace majitelky, menší pohyblivost tlustého střeva a v posledním roce onemocnění vaječníků a dělohy s operací. Naštěstí má Sunny výbornou paní doktorku na pražské klinice Anima, která ordinovala antibiotika první rok a metronidazol v druhém roce, jen když projevy onemocnění byly příliš dramatické. Její léčba je opřená o trvalou kvalitní dietní stravu spolu s nejkvalitnějšími probiotiky. Probiotikum Doggy Care se vybralo pro jeho jedinečné složení s pěti druhy bakterií mléčného kvašení s vhodným vehikulem bez laktózy.
Onemocnění je již delší dobu pod kontrolou s minimálními občasnými krátkodobými projevy. Vděčnost majitelky i fenky je velká, protože soužití s tímto problémem - pokud není přiměřeně léčen - je velmi obtížné. A právě probiotikum Doggy Care se jim v tom velmi osvědčilo.
Mám 4 letého NO s prokázanou EPI a intolerancí na jehněčí, kuřecí, hovězí maso a mléko. Podávám mu granule Forza 10 intestinal a ke každé krmné dávce musím přidávat pankreatické enzymy. Sic v granulích jsou probiotika a bakterie Enterococcus faecium a Lactobacily, ale podávala jsem mu ještě navíc dlouhodobě Probican. Pejsek trpí na záněty tenkého střeva. Poslední dobou mi přišlo, že po podání Probikanu se dlouze olizoval, nemyslím si zrovna, že by mu to tak chutnalo, neboť dříve to nedělal, ale spíš jakoby chtěl zvracet.
Probiotika mu musím podávat, abych udržela střevní mikroflóru. Právě mě zaujal Doggy Care, ale obsahuje spoustu mléčných bakterií, a tak se chci zeptat, zda by nebyl problém, když má intoleranci na mléko?
Exokrinní pankreatická insuficience (EPI) je onemocnění slinivky, při kterém se produkuje buď nulové, nebo jen minimální množství pankreatických enzymů. U vašeho psa je ještě komplikováno kombinací s potravní intolerancí na některé komponenty, které se používají při výrobě průmyslových krmiv. Krmivo Forza 10 intestinal neobsahuje ani jednu z uvedených komponent, na kterou má váš pes intoleraci, proto tato volba je správná. Doplnění pankreatických enzymů do každé podané krmené dávky je nezbytnost a jak dietoterapie, tak i substituce enzymů je doživotní.
Dobrou volbou, jak podpořit funkčnost trávicího traktu u pacientů s tímto onemocněním, je doplnění probiotickými přípravky. U přípravku Doggy Care nemusíte mít obavy s použitím u vašeho psa, i když má intoleranci na mléko. Přípravek Doggy Care neobsahuje laktózu a proto pro vašeho psa nemůže být alergizující. Bakterie mléčného kvašení neprodukují laktózu, je to pouze název skupiny probiotických bakteriálních kultur. Mléčné kvašení je anaerobní kvasný pochod, při němž bakterie vyrábějí z jednoduchých sacharidů kyselinu mléčnou.
Podle použitého kmene mikroorganismu vznikají vedle ještě i jiné metabolity, například těkavé kyseliny, ethanol nebo oxid uhličitý.
Zelený pruh 1091/111,
140 00 Praha 4
info@tainex.cz
+420 606 474 163
www.tainex.cz
V naléhavých případech kontaktujte svého lékaře nebo pohotovostní službu. V případě nežádoucích účinků se prosím obraťte na svého ošetřujícího lékaře nebo lékárníka. Při oznamování nežádoucích účinků souvisejících s našimi produkty se, prosím, řiďte postupem uvedeným ve Veřejně přístupné odborné informační službě.
TAINEX s.r.o. je od 7. 12. 2007 zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze IČ: 28197542, DIČ: CZ 28197542.
Copyright © TAINEX s.r.o. 2019 All rights reserved. l Programmed by: VV Studio.cz